Предности на Map2heal за Здравствените Професионалци


Задржи чекор со пациенти кои сакаат да се дојде до Турција за медицински третман!

Предности на Map2heal за Здравствените Професионалци

Задржи чекор со здравствениот туризам и технологија

Map2heal нуди корпоративни Cloud Технологија карактеристики, така што здравствените работници може да користите технологија правично и во согласност со светските стандарди. Останете во допир со вашиот меѓународни пациенти и колеги со најнапредна во светот Здравствениот Туризам Платформа, map2heal.


Професионални веб-Сајт во 17 Различни Јазици

Со регистрирањето на map2heal можете да добиете шанса да биде добро познат здравствениот центар или здравствената професионални целиот свет. Добиете професионален веб систем со кој се воведува вашата организација, третман пакети на меѓународниот Здравствен Туризам Агенции и меѓународни пациенти на нивниот мајчин јазик!

Онлајн Мрежниот Маркетинг

Пазарот вашиот Третман Пакети на Map2heal во други земји. Со притискање на едно копче, стотици мрежа канцеларии ќе претставуваат вас и можете да одговорите на интернет, секојдневно и инстант пакет продажбата барања и цените прашања.

Медицински File Transfer Модул

На растојанија не се толку далеку повеќе! Пациенти од целиот свет пренесување на своите датотеки за да можете на брз и безбеден начин. Со само 3 чекори, вашите пациенти може да видите DICOM, PDF датотеки со слика со содржината на cloud технологија и може да отвори оние датотеки со ФДА одобри DICOM Гледачот или OsiriX.

Онлајн Чет Модул

Може да комуницира со своите пациенти преку онлајн чет модул во кој вашиот кратки текстуални пораки и на пациентите одговори ќе бидат преведени и двете во вашиот јазик, и нивни.

Пациентот Согласност Форми

За медицински процедури на вашиот меѓународни пациенти, ние ви нудиме правна согласност форми селектирани од страна на адвокатите. Можете да пристапите до 4.000 согласност форми во 17 различни јазици на интернет.

Видео Конференција Модул

Без разлика дали тоа е онлајн закажување или лице в лице, видео-конференција барање, Map2heal ви нуди идеални виртуелен преглед или "Второ Мислење" платформа.

Здравствени Пакети

Може да се присутни третман пакети на вашата организација подготвени за меѓународни пациенти на милиони луѓе и здравствените агенции. Map2heal служи како мост помеѓу вас и меѓународни пациенти, така што ќе може да достави понуда или да пазар вашиот третман пакети.

Панично Копче

Со паника копчето за функција на Map2heal, во случај на итна здравствена туристи во Турција може да се најде во близина Здравствените Организации и да се комуницира со нив на свој јазик преку своите паметни телефони.

Статии и Видеа

Статии, соопштенија и информативни текстови што ќе го испратите на Map2heal се објавени после проверка на нивната соодветност со HONCode принципи. Членовите што ќе го испратите на Map2heal ќе се прочита целиот свет со своите клучни зборови преводи во 17 различни јазици.

Map2heal Веб Систем За Технологија: "Облак Про"

Задржи чекор со развојот на Здравствениот Туризам и технологија!

Map2heal не е само "веб-сајт" или "веб портал". Тоа е софтвер систем развиен уникатно за Здравствен Туризам. Овој софтвер систем е од суштинско значење за здравствена заштита поени кои сакаат да стигнат до меѓународната пациенти. Map2heal е Облак Про почитува вашиот корпоративен идентитет!

Дали ќе се регистрирате на Map2heal како Болница, Здравствениот Центар или Лекар, ние се интегрираат вашиот корпоративен веб-сајт со Map2heal софтвер во 17 различни јазици. Map2heal е софтверски систем кој го користи висока брзина на cloud технологија Облак Про, функции според вашиот сопствен домен и лого. На овој начин, можете споделете ги сите содржини со светот под своја корпоративен идентитет.


Untitled-1 Global Health Guide SEO Online POS Receiving Module Mobile Application Social Media Integration Doctor’s Website Professional Hospital Web Portal E-mail Marketing Health Tourism Journal Treatment Packages Network Marketing Online Agency Corporation Patient Consent Forms International Health Tourism Platform (Map2heal)

Меѓународната Контакт Канцеларии


Map2heal поставува стотици Меѓународната Контакт Канцеларии за Здравствени Установи со само еден клик. Благодарение на Мрежа на Канцеларии за меѓународни пациенти може да бидат информирани за вашата Здравствена Установа, поднесе понуда и да остварувате видео повици со лекарите. Рекламирање на вашата третман пакети со нашата Меѓународна Мрежа на Канцеларии.

Нашите Членови


Güven Hospitals
Güven Hospitals

Güven Hospitals


Visit
Güven Hospitals

За

Aiming to provide medical services at international standards, Ankara Güven Hospital, established in 1974, presents a harmony of requirements of modern medicine and years of experience. High quality services that we provide in all aspects increase number of our patients and demands, while the responsibility that we carry for our patient rises. Our story, which began as a small hospital in 1974, has reached a general hospital concept with a capacity of 251 beds, 12 operating theaters and personnel of specialists, practitioners, nurses and allied healthcare personnel in 40.000 meter square area. The pride of achievements motivates us to go further on and raise what we aim for the future. We carry on our path as we always keep in mind that our privilege is the TRUST that our patients feel...

TOBB ETU Hospital
TOBB ETU Hospital

TOBB ETU Hospital


Visit
TOBB ETU Hospital

За

TOBB ETU Hospital is an institution committed to respecting patient rights; their needs and demands, without compromising on ethical values and it provides an accessible, continuous, reliable and high quality of health care services in accordance with modern standards.

Özel Ümit Hastanesi
Özel Ümit Hastanesi

Özel Ümit Hastanesi


Visit
Özel Ümit Hastanesi

Academic Hospital
Academic Hospital

Academic Hospital


Visit
Academic Hospital

Romatem Bağdat Caddesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
Romatem Bağdat Caddesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

Romatem Bağdat Caddesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi


Visit
Romatem Bağdat Caddesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

Prof. Birol Civelek, MD
Prof. Birol Civelek, MD

Prof. Birol Civelek, MD


Visit
Prof. Birol Civelek, MD

За

He recently established his own clinic and performs his major surgeries at the most prestigious hospitals.

Liv Hospital Ankara
Liv Hospital Ankara

Liv Hospital Ankara


Visit
Liv Hospital Ankara

Physical Therapy and Rehabilitation Medical Center
Physical Therapy and Rehabilitation Medical Center

Physical Therapy and Rehabilitation Medical Center


Visit
Physical Therapy and Rehabilitation Medical Center

За

In 2000, Turkey's first private Specialist in Physical Therapy and Rehabilitation Medical Center is established by Dr. Turkan Tunerir which offers high quality health services to the people under brand of Fizyomer Physical Therapy and Rehabilitation Center for 15 years in Eskisehir. With experienced specialist physicians, physiotherapists, nurses and Fizyomer team we work to accomplish our mission to improve the life quality of our patients. In our new facility built upon our extensive 20 years of experience, covers 5000 m2 enclosed area that contains extensive physical therapy and rehabilitation rooms, therapy pool and modern medical units serves in Eskişehir as the Turkey's largest with the Fizmyomer Terapia concept.

 ENTO ENT Medical Center
 ENTO ENT Medical Center

ENTO ENT Medical Center


Visit
ENTO ENT Medical Center

За

Established in 2001 in İzmir, ENTO ENT Medical Center has been offering quality and high tech health services to its patients thanks to its expert and experiences physicians as well as its health personnel that value human health.

Medistcare International Health Tourism Services
Medistcare International Health Tourism Services

Medistcare International Health Tourism Services


Visit
Medistcare International Health Tourism Services

За

Our company was established with the aim of offering health services with high quality and reasonable prices to people living abroad. "Be Healthy, Stay Happy" is our motto and we give all kinds of services to achieve that. We are working with specialists to your health in Istanbul where Asia connects to Europe. Our goal is giving you all quality health services you need for your health and happiness with affordable prices and extend our "Be Healthy, Stay Happy" motto with you.

Lokman Hekim Hospitals Group
Lokman Hekim Hospitals Group

Lokman Hekim Hospitals Group


Visit
Lokman Hekim Hospitals Group

Sibel Atalay International Aesthetic Clinic
Sibel Atalay International Aesthetic Clinic

Sibel Atalay International Aesthetic Clinic


Visit
Sibel Atalay International Aesthetic Clinic

За

Sibel Atalay International Aesthetic Clinic provides the highest standart of medical treatment with the aim of boosting patient’s self-confidence. Dr Sibel Atalay is fully qualified aesthetic surgeon with cerfification of Plastic Reconstructive Aesthetic Surgery. Sibel Atalay International Aesthetic Clinic also provides a range of health, skincare and minor surgeries and the latest non-surgical cosmetic treatments. All of our treatments at Cosmetic Clinic are medically researched to get CE and/or FDA approval using premium quality medication, products and equipments. From Europa, Asia and Arabian countries patients prefer to have surgery or cosmetic treatments in Sibel Atalay International Aesthetic Clinic. Our clinic in Antalya, offers a modern, clinic environment for all cosmetic surgery and treatment needs. Sibel Atalay International Aesthetic Clinic is in Lara, the heart of Antalya city, situated 20 minutes away from the airport.

Attelia Oral and Dental Health Center
Attelia Oral and Dental Health Center

Attelia Oral and Dental Health Center


Visit
Attelia Oral and Dental Health Center