Да,Map2heal е 100% бесплатни за корисниците. . Ние сакаме да се направи тоа толку лесно што е можно за да се добие нега треба во timeliest начин. Повеќе ажурирани и целосни ќе се задржи на вашиот профил, се уште можете да ги користите предностите на Map2heal.
Здравствените услуги кои се партнер со Map2heal стане дел од светската здравствена туризам. Преку нашите услуги, тие се во можност да се претстават себеси во светот во 17 различни јазици, се надоврзе со своите пациенти и да останете во контакт со нив. Тие ќе бидат во можност да го користите медицински согласност форми се подготвени од страна на Map2heal и разгледани енергично од страна на адвокатите на мајчин јазик на пациентите. Здравствените услуги мора да плаќаат претплата со цел да се добие корист од овие услуги. Исто така реклами кои се појавуваат на страниците на лекарите и здравствените работници со бесплатно членство, исто така, придонесе за профит.
Да, Map2heal обезбедува услуги во 17 јазици што ќе ви овозможи лесно да се најде лекарите и здравствените услуги каде и да сте во светот..Моментално нашите услуги се достапни на англиски, германски, француски, италијански, шпански, португалски, Кинески, Јапонски, арапски, турски, персиски, дански, руски, холандски, грчки и англиски јазик.
Map2heal прв пат се појави во Блискиот Исток и Европа. Нашиот систем може да се користи во други земји каде е предвидено 17languages се активно користи.
Map2heal е систем кој нуди средно медицински услуги на корисниците врз основа на пациентот параметри. Со цел да ви обезбеди најдобра услуга, можете едноставно треба да се пополни формуларот за регистрација целосно. Откако ќе се направи , па можете да ги следите вашите доктори и здравствени услуги за вашата сопствена мрежа, да се комуницира со нив во вашиот мајчин јазик и да ги испратите резултатите од тестирањето (екс. Томографија, МНР, Angiogram, итн), без каков било надомест. Исто така, во случај на вонредна состојба, може да се постигне вашиот доктор на вашиот јазик, без разлика каде се наоѓате во светот. Можете да пристапите до и да ја преземете up-to-date медицински статии , списанија, брошури и книги преку нашата интернет пребарувач. Можете да најдете одговори за кои било здравствени прашања поврзани со користење на нашите функцијата за пребарување.
Map2heal обезбедува мрежа инкорпорирање на здравствени работници, лекари, друштва за осигурување и за пациентите. Во оваа мрежа, можете директно да комуницираат со некој од овие страни за да добиете одговори на сите прашања што може да го имаат.Исто така, ќе имаат пристап до информациите објавени од страна на болниците и на здравствените работници за вашите специфични болести,, симптом и жалби. Понатаму, системот ви овозможува да пребарувате за индивидуални лекарите, ги видите нивните образовни и академски минатото и да ги видите нивните објавување евиденција.
Користење на напредниот филтер за пребарување на Map2heal, можете да филтрирање на резултатите од пребарување на здравствени услуги од страна на нивната локација, говорниот јазик, прифатени во друштво за осигурување, област на експертиза. Можете исто така да ги филтер со нивното ниво на активност во рамките на Map2heal. На овој начин можете да одберете здравствен работник кој е активен во системот, кои можат да одговорат на вашите прашања можно побрзо.
Стапка на активност на лекар или здравствени услуги е динамичен број добиени од алгоритам кој вклучува неговото/нејзиното ниво на активност во Map2heal систем преку варијабли како што се неговите/нејзините стапката на одговор и времето на прашања, фреквенцијата на која тој/таа е испратена резултатите од тестот, неговиот/нејзиниот блогови се читаат, ви благодариме пораки се испраќаат и на неговиот/нејзиниот профил е посетена. Неуспехот да се покаже овој вид на активност во системот ќе предизвика намалување на вредноста на лекар или здравствени услуги е стапка на активност. Ако сакате, може да филтер резултатите од пребарувањето на лекарите и здравствените услуги врз основа на нивната стапка на активност.
Со користење на метод за пресметка дефинирани од страна на здравствените осигурителни компании, Map2heal обезбедува најдоброто патничко осигурување цитати за земјата план на патување. На овој начин, можете да го изберете најсоодветниот и прифатлива здравствено осигурување.
Map2heal Ризик Пресметка Уред пресметува вашиот ризик за здравјето во врска со вашата моментална здравствена состојба и ја вашата моментална или предвидената локација. На овој начин, тоа е во можност да ви обезбеди список на доктори и здравствени услуги можеби ќе треба да се јавите во случај на вонредна состојба. Ако сте со користење на Map2heal Мобилна Апликација, апликацијата ќе ве извести за вас регион кој не е avaiable за вашата моментална здравствена состојба.
Map2heal никогаш не сака лично идентификување на информации од корисниците.. Вашиот лично идентификување на информации што се зачувани во вашиот профил анонимно и не е споделен со трето лице или компании без дозвола. Повеќе ја заврши својата Map2heal профил е, повеќе можете да ги искористат предностите на Map2heal.. информациите кои ви обезбеди во вашиот профил им овозможува на системот да ја пресмета вашата здравствени ризици за време на вашиот патувања или на вашата тековна локација, исто така, ви испрати известувања во врска со вашата локација е достапна за вашата здравствена состојба, испрати на здравствено осигурување цитати и up-to-date информации за болеста и симптомите што се идентификуваат во вашиот профил. Исто така можете да ги видите профилите на другите пациенти со слична болест и да прочитате за нивните приказни.
Да, Map2heal продавници вашите лични здравствени информации без ваше лично идентификување на информации и не ги споделите со трети лица или компании без ваша дозвола.
Map2heal е дизајниран за да ви овозможи да се комуницира со вашиот лекар во побрз и полесен начин. Со користење на нашиот file transfer system и размена на инстант пораки модул можете да испраќате вашите резултати од тестот (екс. Томографија, МНР, Angiogram, итн) се со вашиот лекар и примање на онлајн медицински совети.
Да, Кога испраќање на датотека Map2heal првиот анонимни пациентот податоци или DICOM датотеки (КТ, МРИ, Angio итн.) и тогаш, трансфери сите нив со САД смисли HIPAA HITECH технологија. Со овој метод за пренос на податоци, се јавува во шифрирана начин и само компјутери или мобилни уреди регистрирани на системот може да ги отвори. Еден алгоритам за енкрипција, "крај-до-Крај Безбедност" и TCP протоколот, "Три Начинот на Ракување", кои се и двете се исполнат Д У стандарди на онлајн медицински file transfer се е интегрирана во нашиот систем. Сите DICOM датотеки (КТ, МРИ, Angio итн.) испратено може да бидат видени од страна на FDA одобрени DICOM слики создадени од страна на нашиот АМЕРИКАНСКИ партнер компанија, MedXT.
Сите испратени пораки се доставени до здравствените професионалци веднаш без било бесплатно, без разлика каде се наоѓате во светот. Map2heal, сепак, не може да гарантира инстант одговор на пораки. Здравствените професионалци за да може да одговори на тебе, најдобро одговара на времето за нивниот распоред.
Можете да уживате во сите можности што споменавме погоре користење Map2heal Мобилна Апликација поддржани со Андроид и IOS оперативен систем. Со оваа апликација, во случај на вонредна состојба, можете да стапите во контакт со најблиската лекар, кој зборува вашиот јазик; јавете се на брза помош, на полицијата и профит од вашите амбасадата услуги. На пример, во случај на вонредна состојба Map2heal Мобилна Апликација, може да се лоцира ќе користите GPS систем во вашиот мобилен телефон и директно да најблискиот здравствен работник кој зборува вашиот јазик и обезбедува итна нега. Можете да ја користите оваа функција со конфигурирање на основните и напредни паника копчето функции во вашиот мобилна апликација.
Map2heal пресметува ризик вредност во зависност од корисникот на локацијата. Со оваа функција, тоа може да се листа на повеќето достапни на лекарите за што однапред и да се подготви ризик за мапа за вашата безбедност. Системот, исто така, директно до најблискиот соодветен лекар во случај на вонредна состојба.
Откако ќе се пријавите на вашата сметка, можете да стигнат до поставки на сметка и да се замрзне или да ја избришете вашата сметка со кликнување на иконата на десната страна од менито табот наоѓа на врвот на страницата. Додека оваа постапка се одвива, Map2heal ќе сакате да се пополни во кратко задоволство прашалник за да се добие вашите повратни информации.
Откако ќе се создаде сметка и пријавени, може да побара закажување на состанок од одредена лекар со пронаоѓањето на нивниот профил и со кликнување на "да закажете состанок". По ова, вашиот лекар ќе добиете во контакт со вас за потврда на термин за барање. Дури и ако вашето барање форма е испратена во вашиот јазик, тоа ќе биде префрлен во здравствениот професионалец во неговиот/нејзиниот јазик. Ние ве потсетам дека Map2heal само го носи вашето барање до здравствени услуги и не е одговорен за потврдување на состаноци. Кога испраќање на барање, ве молиме бидете сигурни да го вклучите вашиот e-mail адресата и/или на вашиот мобилен број, во спротивно барањето нема да се разгледуваат.
Нашиот тим вистински вредности вашето мислење, забелешки и поплаки. Можете лесно може да го дајте ни повратни информации со пополнување на повратни информации форма во нашата контакт линк. Кога ќе треба да се пријавите на вашата загриженост за доктор или здравствен центар, можете да кликнете на "report" копчето за да ни даде повратна информација. Map2heal тим ќе работи на својата загриженост, како е можно поскоро.